Laser frakcyjnyAlma Harmony XL PRO iPixel

Laser frakcyjny iPixel Er:Yag to najnowocześniejszy system laserowy na świecie, który pracuje w systemie ablacyjnym co oznacza, że narusza zewnętrzną warstwę naskórka, poprzez odparowanie wody z komórek. Wiązka lasera tworzy w skórze mikrourazy, a tym samym prowadzi do uruchomienia procesów regeneracyjnych, czego efektem jest napięcie skóry, wyrównanie jej kolorytu oraz spłycenie powierzchownych zmarszczek. Laser iPixel doskonale sprawdzi się również w usuwaniu rozstępów, blizn pourazowych czy potrądzikowych. Światło lasera penetruje skórę głęboko i precyzyjnie, dzięki czemu uszkadza wybrane obszary naskórka i skóry właściwej (nie naruszając przy tym okolicznych tkanek – co sprawia, że okres rekonwalescencji i odnowa skóry następuje niezwykle szybko.

Efekty u większości pacjentów widoczne są już po kilku dniach. Dodatkowo dzięki silnemu pobudzeniu włókien kolagenowych w głębokich warstwach skóry efektywność po zabiegu jest długofalowa. Podczas gojenia bardzo istotna jest odpowiednia pielęgnacja skóry oraz niewystawianie obszaru zabiegowego na ekspozycję słoneczną. Ilość zabiegów jest uzależniona od rodzaju problemu i ustalana podczas konsultacji, najczęściej wykonuje się około 3-6 zabiegów.

Wskazania

  •  rozszerzone pory
  • widoczne zmarszczki, brak napięcia skóry
  • skóra potrzebująca odświeżenia
  • przebarwienia
  • blizny potrądzikowe
  • rozstępy

Koszt zabiegu

od 300 zł

Sprawdź cenę

Liczba zabiegów w serii

3-6 zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych

W Nombre D’or – klinice medycyny estetycznej oraz kosmetologii – jednym z oferowanych zabiegów jest resurfacing. Zabieg ten polega na silnej przebudowie skóry, a jego główne efekty to lifting, spłycenie zmarszczek, redukcja przebarwień, a także redukcja blizn i rozstępów. Zabieg ten wykonuje się przy użyciu frakcyjnego lasera erbowo – yagowego Alma Harmony iPixel.

Resurfacing – na czym polega i kiedy się̨ go stosuje?

W trakcie zabiegu głowica lasera emituje wiązkę światła o długości 2940 nm. Laser ten pracuje w systemie ablacyjnym, co oznacza, że w trakcie zabiegu następuje odparowanie wody z naskórka. Zabieg polega na kontrolowanym uszkodzeniu wierzchniej warstwy skóry, a w efekcie na pobudzeniu jej do silnej odbudowy i regeneracji.

Resurfacing stosuje się najczęściej w przypadku widocznych efektów starzenia skóry, takich jak zmarszczki, przebarwienia, utrata jędrności i zaburzony owal twarzy. Korzystają z niego także osoby zmagające się z problemem zmian pigmentacyjnych, blizn potrądzikowych lub pourazowych, rozstępów czy zwiotczeń skóry.

Jak wygląda zabieg resurfacingu?

Zazwyczaj zaleca się serię złożoną z min. 3 do 6 zabiegów wykonywanych w odstępach 4-6 tygodniowych. Czas wykonania jednej serii waha się od 30 do 60 minut, zależnie od obszaru, który jest poddawany działaniu lasera.

Przed rozpoczęciem zabiegu należy dokładnie oczyścić i odpowiednio przygotować skórę. Następnie za pomocą głowicy lasera kieruje się na obszar zabiegowy, w którym występują niepożądane zmiany wiązkę energii, która w systemie frakcyjnym, w kontrolowany sposób uszkadza naskórek odparowując wodę z jego komórek.

Po zabiegu skóra jest widocznie zaczerwieniona. Mogą także pojawić się obrzęki i powierzchniowe uszkodzenia naskórka. Do czasu zagojenia obszaru zabiegowego odradza się dotykanie podrażnionych miejsc oraz nakładanie makijażu. W pierwszych dobach po zabiegu zalecane jest zrezygnowanie z aktywności fizycznej, basenu i gorących kąpieli. Nie należy powodować zwiększonego złuszczania naskórka. Niezwykle ważne jest unikanie ekspozycji na słońce i bezwzględne stosowanie kremów z filtrem SPF 45 lub wyższym.

Menu