fbpx

Trychologia

Trychologia to dziedzina skupiająca się na poprawie kondycji włosów oraz skóry głowy. Dziedzina leżąca na pograniczu nauk medycznych i estetycznych. Zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób owłosionej skóry głowy i włosów oraz szeroko pojętą pielęgnacją.

Trychologia to bardzo wąska specjalizacja, jednak tylko z pozoru, ponieważ do postawienia właściwej diagnozy i skutecznego zwalczenia problemu niezbędna jest wiedza z takich dziedzin jak: dermatologia, endokrynologia, dietetyka, patofizjologia, kosmetologia oraz psychologia. W trakcie konsultacji trychologicznej kluczowym jest ustalenie chorób, zaburzeń oraz niedoborów w organizmie.

Z pomocy trychologa może skorzystać każdy, kogo dotyka problem taki jak:

 • wypadanie włosów,
 • łysienie androgenowe,
 • łysienie telogenowe,
 • łysienie plackowate,
 • każdego rodzaju łupież, łupież suchy, ŁZS (w celu wykonania zabiegów normalizujących naskórek)
 • łuszczyca owłosionej skóry głowy,
 • łojotok,
 • nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy,
 • uszkodzenia strukturalne włosów,
 • osoby posiadające PCOS, problemy z tarczycą, SIBO, problemy z jelitami oraz z niedoborami chcące wzmocnić oraz poprawić jakość osłabionych włosów.

Zapraszamy na konsultację trychologiczną

Konsultacja to podstawowa i najważniejsza część leczenia trychologicznego, która jest punktem wyjściowym do odzyskania zdrowej skóry głowy i pięknych włosów. Konsultacja trychologiczna składa się z kilku punktów:

 1. dokładny wywiad z Pacjentem,
 2. omówienie badań laboratoryjnych,
 3. badanie trichospokowe (trichoskopia).

Dzięki dokładnie przeprowadzonemu wywiadowi specjalista jest w stanie określić przyczynę problemu i dobrać odpowiednie leczenie. Jest to początek całej drogi do zdrowej skóry oraz pięknych włosów. Podczas konsultacji dobierana jest pielęgnacja oraz suplementacja. Ustalony zostaje plan działania na przyszłe miesiące oraz jeśli wystąpi taka potrzeba, plan kuracji zabiegowej.

Badanie trichoskopowe 

Podstawowym badaniem w gabinecie trychologa jest trichoskopia. Bezinwazyjne i bezbolesne działanie pozwalające z bliska ocenić skórę głowy i łodygę włosa. Mały wideorejestrator pozwala na zróżnicowanie występujących chorób. Badanie jest całkowicie bezpieczne, mogą je wykonywać również kobiety w ciąży czy karmiące piersią.

Pamiętaj, aby konsultacja mogła zostać przeprowadzona prawidłowo, umyj skórę głowy i włosy dzień przed wizytą.

Koszt konsultacji trychologicznej: 200 zł

Jak przygotować się do wizyty u trychologa

1. Dzień przed wizytą należy umyć skórę głowy i włosy (nawet jeśli jest problem z silnym przetłuszczaniem to myjemy dzień przed).

2. Na konsultację należy zabrać listę preparatów i kosmetyków stosowanych w ostatnim czasie na skórę głowy i włosy oraz listę stosowanych na stałe leków i suplementów.

3. Zabierz ze sobą wyniki podstawowych badań laboratoryjnych:

morfologia wit. B12 anty TG
żelazo TSH, FT3, FT4 lipidogram
ferrytyna anty TPO glukoza

Jest to konieczny punkt wyjścia, od którego należy rozpocząć, by móc zidentyfikować źródło problemów związanych ze skórą głowy lub wypadaniem włosów.

Menu